برگزاری کارگاه آموزشی روشهای نوین آبیاری با تاکید بر استفاده از نوارهای تیپ آبیاری

مشکل کم آبی در ایران که در یکی از مناطق خشک و نیمه خشک جهان قرار گرفته،طی سالیان گذشته به چالشی جدی برای کشور تبدیل شده است و سالهاست که با هشدارهایمرکز ملی خشکسالی و مدیرت بحران سازمان هواشناسی در مورد کمبود جدی آب در سراسر کشور مواجه هستیم که سوءمدیریت منابع آب به ویژه در بخش کشاورزی از اصلی ترین علل ایجاد و تشدید این بحران در کشور ما می باشد.

لذا واحد آبیاری شرکت ره آورد فن آوری به عنوان نمایندگی انحصاری شرکت پلی ران اتصال در استان کرمانشاه در اقدامی مثبت و تاثیرگذار اقدام به برگزاری جلسات آموزشی ترویجی تحت عنوان «روش های نوین آبیاری (با محوریت آبیاری تیپ)، راهکاری برای کنترل بحران آب در کشور» برای کشاورزان عزیز در تمامی شهرستان های استان کرمانشاه نموده است.

در این جلسات ضمن بحث و گفتگو درباره وضعیت کمی و کیفی منابع آب در کشور به ارائه راهکارهای مفید و مؤثر برای کنترل بحران آب در بخش کشاورزی اشاره خواهد شد و جزئیات سیستم های آبیاری تیپ، نحوه عملکرد و راهکارهای مدیریت این سیستم آبیاری قطره ای برای کشاورزان مورد بحث و بررسی قرار خواهد گرفت.

لازم به ذکر است این جلسات تاکنون طی روزهای چهارشنبه و پنجشنبه مورخ 9و10 اسفندماه 96 در مرکز خدمات کشاورزی دهستان های الهیارخانی و میان دربند برای جمع کثیری از کشاورزان آبی کار روستاهای تحت پوشش و کارکنان مراکز خدمات کشاورزی برگزار گردیده است و طی روزهای آتی، جهت سایر مراکز جهاد کشاورزی دیگر شهرستان ها نیز به انجام خواهد رسید.

photo 2018 03 02 11 52 39

به امید اینکه بتوانیم با برگزاری اینگونه جلسات و سمینارها، گامی نو در مدیریت مصرف آب در بخش کشاورزی برداشته و صنعت کشاورزی بیش از گذشته رونق گرفته و تحولی مثبت در اقتصاد کشاورزی انجام بگیرد.