سوپر پانل

ساخت و ساز انبوه مسکن در قرن اخیر بنابر شرایط زمانی و مکانی در بسیاری از کشورهای دنیا تجربه شده و یا در حال تجربه شدن است. نیاز به انبوه سازی مسکن به صورت جدی بعد از جنگ جهانی دوم در کشورهای صنعتی و پیشرفته دنیا به ویژه در اروپا و پس از آن در کشورهای در حال توسعه به علت رشد بالای جمعیت حاصل گردیده است. بر این اساس و با تجربیات قبلی،استفاده از روشهای صنعتی ساختمان سازی تنها راه حل ممکن می باشد. ابداع روشهای صنعتی ساختمان سازی در اواسط قرن بیستم آغاز و هم اکنون منجر به شکوفایی روشهای اجرائی متعددی گردیده است.

در سالهای اخیر موضوع مسکن تنها به عنوان یک سرپناه محکم و با دوام مطرح نیست، بلکه نکات دیگری از قبیل مسائل زیست محیطی،آسایش ساکنین در استفاده از مسکن،قابلیت بازیافت اجزاء ساختمان و صرفه جویی در مصرف انرژی نیز مورد توجه دقیق برنامه ریزان و مجریان پروژه های کلان ساخت و ساز قرار گرفته است. سیستم سوپرپانل از جدیدترین روش های ساخت در دنیاست که نکات فوق الذکر را در برمی گیرد.

سوپرپانل اولین سیستم ICF پانلی در دنیا است. در این روش از ترکیب بتن آرمه به عنوان عضو باربر و صفحات پلی استایرن به عنوان قالب در حین عملیات ساخت و عایق حرارتی پس از تکمیل ساختمان در سقف و دیوار استفاده می شود.علاوه بر عضو باربر بتن آرمه،کاربرد پارتیشن های فوق سبک در نما و تیغه داخلی از دیگر مزایای سیستم می باشند.

مبتکر اولیه این سیستم کمپانی PLASTEDIL سوئیس می باشد. تکنولوژی مذکور توسط شرکت فرآورده های پیشرفته ساختمانی وارد ایران شده و بر اساس مقررات ملی ساختمان و سایر آئین نامه های ساختمانی کشور موفق به اخذ گواهینامه های فنی از مرکز تحقیقات ساختمان و مسکن گردیده است. از این روش علاوه بر ایران در کشورهای متعددی در دنیا نظیر آلمان،ایرلند،سوئیس،فرانسه،ایتالیا،لیتوانی،روسیه،کانادا،آمریکا،ترکیه،جمهوری دومینیکن،مکزیک،امارات متحده عربی،بحرین و عربستان استفاده گردیده که عملکرد بسیار خوبی از خود نشان داده است.

سوپرپانل

همکاری ره آورد فن آوری با سوپرپانل از سال 1388  آغاز شده و بیش از 6 سال که ره آورد به عنوان نماینده رسمی فروش و خدمات مهندسی سوپرپانل در استان کرمانشاه فعالیت می کند.